8 powodów, dla których twój były nagle myśli duchowo

Miłość

Czy myślałeś ostatnio o swoim byłym?

Może nie możesz zrozumieć dlaczego i chcesz poznać duchowe znaczenie tego wszystkiego.

Ten artykuł ujawni 8 powodów, dla których twój były nagle myśli duchowo.

8 powodów, dla których twój były nagle myśli duchowo

1) Są jeszcze lekcje duszy do odrobienia

Relacje, które tworzymy w tym życiu, polegają na wzroście.

Pomagają naszej duszy rozwikłać się, ewoluować i rozkwitać. Służą jako nasze lustra. Kiedy doświadczamy połączenia z inną osobą, pomaga nam to lepiej zrozumieć siebie.

Widzimy, jak nasze własne lęki i wyzwalacze odbijają się w nas przez kogoś innego. Podkreślają te części naszego wnętrza, które wciąż wymagają uzdrowienia. Wydobywają z nas to, co najlepsze i najgorsze.

Jak wyjaśnia Miguel Ruiz w swojej duchowej książce Cztery umowy: „Cokolwiek dzieje się wokół ciebie, nie bierz tego do siebie… Nic, co inni ludzie robią, nie jest przez ciebie. To przez nich samych”.

Wskazuje to na głębszą prawdę, że wszystkie nasze interakcje i relacje z innymi zawsze dotyczą nas bardziej niż drugiej osoby.

Być może myślisz o swoim byłym, ponieważ są jeszcze głębsze lekcje do nauczenia się z tego związku.

Mogą to być emocje, które się u ciebie pojawiły, wzorce, destrukcyjne nawyki lub problemy, które ci się ujawniły. Każdy związek jest okazją do nauczenia się czegoś.

Myślenie o swoim byłym może być wezwaniem do poszukiwania możliwości rozwoju, abyś mógł wykorzystać to doświadczenie, aby pomóc swojej duszy dalej rozwijać się na jej ścieżce.

2) Karma

Ludzie często całkowicie błędnie rozumieją pojęcie karmy.

Istnieje błędne przekonanie, że chodzi o karę. Powiedzenie „co się kręci, to się kręci” z pewnością brzmi jak jakaś boska zemsta.

Ale w rzeczywistości karma, którą rozdaje Wszechświat, jest o wiele bardziej logiczna i praktyczna niż to.

Nie chodzi o to, żeby zrobić coś złego i zostać za to ukaranym. Bardziej chodzi o zbieranie tego, co siejemy. A karma może być niesamowitym narzędziem wzrostu.

Jak wyjaśnia Lachlan Brown:

„Wszystkie te cechy, takie jak złość, niezadowolenie, radość, harmonia itp. można postrzegać jako kwiaty i nasiona, z których wyrastają.

Kiedy się rodzimy, wszystkie te mentalne cechy i emocje są nasionami. Teraz wyobraź sobie te nasiona spoczywające w ogrodzie twojego umysłu i stale albo podlewane, albo zaniedbywane twoimi intencjonalnymi myślami.

W zależności od tego, co robisz, albo podlewasz złe nasiona, albo podlewasz dobre. Te nasiona mogą ostatecznie wyrosnąć na kwiaty lub mogą uschnąć i umrzeć.

Energia karmiczna, którą zdecydujesz się stworzyć wokół swojego byłego, może ukształtować sposób, w jaki się do niego czujesz. Twój były może być w twoim umyśle, ponieważ dajesz mu swoją karmiczną energię.

Chociaż nie możemy powstrzymać myśli, możemy wybrać, które myśli „podlewamy” i poświęcamy im uwagę.

3) Ponieważ jesteś człowiekiem

Uważam, że jestem na ścieżce duchowej i jest to niezwykle ważna część mojego życia. Ale oto coś, co zauważyłem:

Muszę sobie przypominać, że wciąż jestem człowiekiem.

Tak, wierzę, że mam duszę, która jest wieczna. (Niezależnie od tego, czy wolisz nazywać to świadomością, uniwersalną energią czy Bogiem.) Ale wszyscy wciąż mamy ludzkie doświadczenia.

Czasami łapię się na tym, że próbuję wznieść się ponad te doświadczenia — w jakiś sposób myśląc o nich jako o nieduchowych.

Myślę, że to powszechny problem. Łatwo wpaść w pułapkę duchowego omijania. Pomysł ten został wprowadzony przez Johna Welwooda, buddyjskiego nauczyciela i psychoterapeutę w latach 80.

Zasadniczo jest to „tendencja do wykorzystywania duchowych idei i praktyk w celu omijania lub unikania stawiania czoła nierozwiązanym problemom emocjonalnym, ranom psychicznym i niedokończonym zadaniom rozwojowym”.

Myślenie o swoim byłym od czasu do czasu jest całkowicie normalne. Podczas gdy możemy uczyć się duchowych lekcji w życiu i autorefleksji, nadal można odczuwać szeroki zakres emocji i doświadczać szerokiego zakresu myśli.

Nauczyłem się tego od szamana Rudy Iandé. Dużo mówi o tym, jak ważne jest przyjęcie zarówno światła, jak i cienia życia i unikanie rzeczy takich jak toksyczna pozytywność.

Zamiast tego promuje duchowe wzmocnienie od wewnątrz.

W tym darmowym filmie mówi o tym, by nie tłumić emocji, nie osądzać innych, ale tworzyć czyste połączenie z tym, kim naprawdę jesteś.

Polecam to sprawdzić. Obala wiele duchowych mitów.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć darmowe wideo.

4) Nadal przetwarzasz swoje uczucia

Zerwanie wymaga czasu, aby się z niego wyleczyć. Ale to nie jest tak, że jest określony czas, który zajmuje.

Rzeczywistość jest taka, że ​​​​nadal możesz przetwarzać emocjonalne skutki z ułamka miesięcy, a nawet lat później. Zajmuje to tyle czasu, ile trzeba, i nie jest to liniowa podróż, co oznacza, że ​​twój były może pojawić się w twoim umyśle długo po zerwaniu.

Czy w pełni zmierzyłeś się ze swoimi emocjami w momencie rozstania? Czy pozwoliłeś sobie na ich przeżycie, zamiast próbować je odepchnąć?

Ból po rozstaniu oznacza, że ​​możemy spróbować uniknąć konieczności radzenia sobie z naszymi prawdziwymi uczuciami. Ale kiedy nie przetworzymy w pełni emocji, mogą one pojawić się ponownie.

Może masz coś do wybaczenia? A może istnieje nierozwiązany gniew i smutek, których nie przetworzyłeś w tym czasie?

Jeśli pewne emocje utknęły w martwym punkcie, być może myślisz teraz o swoim byłym jako o duchowym wezwaniu do uzdrowienia ran z przeszłości. Pomoże ci to uwolnić się od wszelkich pozostałych emocji.

5) Przechodzisz przez przebudzenie

Większa introspekcja i autorefleksja często pojawiają się podczas duchowego przebudzenia, które może przywołać najróżniejsze rzeczy z twojej przeszłości.

Możesz zobaczyć rzeczy w nowym świetle lub inaczej je ująć z perspektywy czasu, którą przynoszą ci te wewnętrzne zmiany.

Inne aspekty duchowego przebudzenia również mogą zmienić twoje relacje z ludźmi. Możesz zauważyć, że:

  • Zakwestionuj swoje relacje z ludźmi — zarówno przeszłymi, jak i teraźniejszymi.
  • Poczuj się trochę samotny, zagubiony i niepewny.
  • Zacznij rozumieć znaczenie bezwarunkowej miłości.

Wszystkie te rzeczy mogą być powodem, dla którego nagle myślisz o swoim byłym.

Przebudzenie to wielka duchowa zmiana w twoim życiu. Zrozumiałe więc, że wywołuje wiele myśli, emocji i przewartościowań.

Romanse i związki są tak potężne i znaczące w naszym życiu, że dla wielu osób mogą być katalizatorem przebudzenia.

Podczas duchowego przebudzenia możesz zacząć widzieć rzeczy wyraźniej i może to skłonić cię do myślenia o ludziach z twojej przeszłości, takich jak twój były.

6) Byli ważną częścią podróży twojej duszy

8 powodów, dla których twój były nagle myśli duchowo

Prawdopodobnie słyszałeś o duchowej praktyce braku przywiązania.

Definiuje się ją jako: „zdolność do oderwania się od rzeczy, które kontrolują lub wpływają na ciebie w sposób, który nie przystosowuje się do twojego dobrego samopoczucia”

Podczas gdy religie takie jak buddyzm praktykują brak przywiązania, rzeczywistość jest taka, że ​​większość z nas, będąc w związkach, tworzy przywiązania. A to może być trudne do odpuszczenia. Nawet jeśli wydaje ci się, że poszedłeś do przodu.

Może dojść do nieporozumienia co do braku przywiązania. Nie oznacza to, że nagle przestało nam zależeć. Oznacza to po prostu rozpoznanie, kiedy jest właściwy czas, aby odpuścić.

Możemy kochać przez jakiś czas, uszanować rolę innej duszy w naszym własnym życiu i nadal ją uwalniać.

Jeśli nadal czujesz związek ze swoim byłym, nie ma w tym nic złego. I to wcale nie znaczy, że chcesz z nimi być.

Może to być efekt uboczny faktu, że byli ważną częścią podróży twojej duszy i masz miłe wspomnienia z tego czasu.

Ale być może będziesz musiał sprawdzić siebie i zapytać, czy porzuciłeś związek, czy też utrzymuje się niezdrowe przywiązanie.

7) Twoje serce czuje się niespełnione

Innym duchowym powodem, dla którego możesz nagle pomyśleć o swoim byłym, jest to, że w tej chwili czujesz, że czegoś ci brakuje w życiu.

Może nie dotyczy to w szczególności twojego byłego, ale bardziej ogólnie, że tęsknisz za pewnymi rzeczami, które kiedyś wnieśli do twojego życia.

Niezależnie od tego, czy jest to miłość, romans, związek, lekcje życia czy rozwój osobisty.

Bardzo kuszące jest spojrzenie poza siebie, aby poczuć spełnienie. Kiedy coś jest nie tak, rozglądamy się wokół, szukając czegoś, co wypełni tę lukę.

Nie ma wątpliwości, że relacje są dla nas ważne. Ale duchowo zawsze powinniśmy najpierw szukać pokoju i spełnienia od wewnątrz.

Jeśli nagle pomyślałeś o swoim byłym, zadaj sobie pytanie, czy czujesz, że czegoś ci teraz brakuje w życiu.

Jeśli tak, co możesz dla siebie zrobić, aby spróbować dać swojemu sercu to, czego potrzebuje?

Uczenie się dbania o własne serca jest ważną częścią naszej duchowej podróży.

8) Ty i twój były macie niedokończone sprawy

Twój były może być w twoich myślach, ponieważ wciąż jest coś między wami do rozwiązania.

Może były rzeczy, które pozostały niewypowiedziane. Jeśli tak, możesz napisać list do swojego byłego, wyrażając wszystko, co musisz mu powiedzieć. Zamiast go wysyłać, chodzi bardziej o zamknięcie się i wypowiedzenie się w swoich myślach.

Ta niedokończona sprawa może sięgać głębiej. Może czujesz, że jesteście sobie przeznaczeni? A w twoim sercu twoja historia nie jest całkiem zakończona.

Jeśli nagle i bardzo nieoczekiwanie bez ostrzeżenia przypomni ci się twój były, może to być nawet duchowy znak, że tęsknią za tobą i myślą o was dwojgu.

Jeśli twoja więź jest nadal silna, możesz odbierać ich energię.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector