Sekret udanego związku? Partner, który wydobywa z Ciebie to, co najlepsze

Miłość

Wszyscy słyszeliśmy o tej jednej piosence, która brzmi:

„Wydobywasz ze mnie to, co najlepsze, jak nikt inny nie potrafił”.

Ale to coś więcej niż tandetny tekst.

Wszyscy powinniśmy szukać osoby, która wydobywa z nas to, co najlepsze.

Chcesz wiedzieć dlaczego?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego warto umawiać się z kimś, kto sprawia, że ​​chcesz być lepszą osobą!

1) Wydobywają z ciebie to, co najlepsze

Zbyt często znajdujemy się w związkach z ludźmi, którzy wydobywają z nas najgorsze.

Zbyt często mylimy ciągłą walkę z intensywną, płonącą pasją – nawet z iskrami – podczas gdy w rzeczywistości jest ona bardziej szkodliwa niż romantyczna.

Jednak ludzie, którzy są dla ciebie dobrzy, wydobędą z ciebie to, co najlepsze.

I właściwie jest w porządku, jeśli nie czujesz z nimi iskier, zwłaszcza gdy „iskry” oznaczają ciągłe nadmierne myślenie i nadmierne analizowanie, gdzie możesz popełnić błąd.

Ponieważ zamiast liczyć twoje błędy, właściwa osoba delikatnie powie ci, kiedy się mylisz i pomoże ci znaleźć drogę z powrotem na właściwą ścieżkę.

Zamiast ciągle wywoływać złość, sprawią, że poczujesz spokój i bezpieczeństwo, których nie poczujesz nigdzie indziej.

A ponieważ nie jesteś ciągle w trybie walki lub ucieczki, masz czas na autorefleksję i zastanowienie się, co jest dla ciebie najlepsze.

Jest to ważne, ponieważ nieustanne wytykanie wszystkich błędów sprawi, że również poczujesz się dobrze ze sobą.

2) Sprawiają, że czujesz się dobrze ze sobą

Będziesz wiedział, że ktoś jest dla ciebie odpowiedni, kiedy sprawi, że poczujesz się dobrze ze sobą.

Chociaż prawdą jest, że nasi partnerzy mają nakłaniać nas do dążenia do bycia lepszymi wersjami samych siebie, właściwa osoba zrobi to, nie sprawiając, że poczujesz się nieadekwatny.

Wiem, że miałam sporo partnerów, którzy sprawiali, że czułam się taka mała przez swoją arogancję i kompleks wyższości, i przyznaję, że zbyt długo zajęło mi uświadomienie sobie, że nie byli dla mnie odpowiednią osobą, ale nie musisz popełniać te same błędy co ja.

Wiedz, że właściwa osoba nigdy nie będzie miała przeciwko tobie twoich niepewności. Zamiast tego pomogą ci nauczyć się, jak lepiej sobie z nimi radzić.

Nie będą cię krzyżować za twoje błędy. Zamiast tego będą się z tobą śmiać, zlekceważą to i pójdą dalej. Nawet delikatnie nauczą cię, jak następnym razem zrobić to lepiej.

Mówiąc najprościej, jeśli twój partner sprawia, że ​​czujesz się źle ze sobą — jeśli sprawia, że ​​czujesz się głupio, brzydko lub mały — zostaw go.

Zaufaj mi, nie mogą zrobić nic innego, jak tylko zaszkodzić twojej samoocenie i pewności siebie, dopóki nie stracisz poczucia własnej wartości.

Dlatego ważne jest, aby znaleźć kogoś, kto pomoże ci rozwijać się jako osoba.

3) Pomagają ci się rozwijać

Rozwój jest integralną częścią stania się najlepszą wersją samego siebie. Często nie możemy naprawdę rozwijać się jako ludzie, gdy jesteśmy sami.

Dlatego powinieneś otaczać się ludźmi, którzy pomagają ci się rozwijać – a osoba, z którą się umawiasz, nie powinna robić mniej.

Właściwa osoba nie będzie się z tobą kłócić o najmniejsze, najbardziej trywialne rzeczy. Zamiast tego będą próbowali spotkać się z tobą w połowie drogi, gdy masz spór w najbardziej pokojowy sposób.

Nie postawią cię na piedestale, a potem nie rozczarują, gdy nie będziesz w stanie spełnić ich nierealistycznych oczekiwań, ale zamiast tego zobaczą cię jako człowieka, zdolnego do popełniania błędów.

Chociaż właściwa osoba jest wspierająca, nie pozwoli na twoje złe zachowanie ani nie będzie milczeć na temat twoich samosabotujących działań. Ponieważ pomagają ci stać się najlepszym sobą, powiedzą ci prawdę, nawet jeśli jest to trudne, ponieważ wiedzą, że tego właśnie potrzebujesz.

4) Mówią ci twardą prawdę

Prawda jest tak prosta, a jednak tak wielu z nas jej unika. Chodzimy na palcach i tańczymy wokół niego, bo się go boimy. Potem trzymamy go na dystans, żeby nas nie poparzył, gdy się zbliżymy.

Ponieważ tak wielu z nas boi się prawdy, ludzie zazwyczaj będą cię rozpieszczać i unikać mówienia prawdy za wszelką cenę. Nasycą cię komfortem kłamstw, bojąc się, że się sparzą, gdy powiedzą ci prawdę.

Ale właściwa osoba powie ci prawdę, bez względu na to, jak trudna.

Dlaczego?

Ponieważ czasami musimy usłyszeć prawdę, aby stać się najlepszą wersją siebie.

Właśnie dlatego właściwa osoba zawsze powstrzyma cię przed samosabotażem, nawet jeśli ryzykuje zranieniem.

Nigdy nie pozwolą na twoje złe zachowanie. Zamiast być potakującym, wskażą twoje błędy w najbardziej kochający sposób i sprowadzą cię z powrotem na ziemię, gdy unosisz się zbyt wysoko.

5) Pomagają ci osiągnąć swój pełny potencjał

Wszyscy mamy wady i niepewność. Całkowicie niemożliwe jest znalezienie osoby pozbawionej obu tych cech.

Jeśli tacy istnieją, czy są w ogóle ludźmi? Ponieważ wady charakteru, niepewność, zdolność do popełniania błędów – to wszystko jest istotą bycia człowiekiem.

Chociaż ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie z własną niepewnością, spotykanie się z właściwą osobą pomoże ci zdać sobie sprawę, że nie są to przeszkody w osiągnięciu pełnego potencjału.

Niezależnie od tego, czy starasz się o wymarzoną pracę, do której nigdy nie wierzyłeś, że się nadajesz, czy też próbujesz hobby, które wykraczają poza twoją strefę komfortu, właściwa osoba zawsze da ci przewagę, przekonując cię, że jesteś zdolny.

6) Są wygodne w pobliżu

Posiadanie niepewności oznacza, że ​​trudno jest znaleźć ludzi, którzy czuliby się komfortowo.

A ponieważ wszyscy mamy niepewność, oznacza to, że trudno nam wszystkim znaleźć ludzi, z którymi czujemy się wystarczająco komfortowo.

Zwykle czujemy potrzebę postawienia fasady, ponieważ czujemy, że nasze prawdziwe ja jest nie do zaakceptowania.

Dlatego tak wyjątkowe jest znalezienie osoby, która sprawia, że ​​czujesz się bezpiecznie będąc prawdziwym sobą.

Co to za związek, jeśli ciągle czujesz potrzebę utrzymywania fasady doskonałości?

Nie powinieneś odczuwać potrzeby występowania jako inna osoba niż twoja druga połówka. Jeśli czujesz się w ten sposób z nimi, po prostu nie są odpowiednią osobą dla ciebie.

7) Pomagają ci osiągnąć twoje cele

Wiesz, że dana osoba jest dla ciebie odpowiednia, kiedy pomaga ci osiągnąć twoje cele i marzenia.

Samo osiągnięcie tych marzeń jest wystarczająco trudne, a na pewno będzie ci trudniej, jeśli twój partner sabotuje twoje cele zamiast ci pomóc.

Dlatego dobry partner zainspiruje Cię do pogoni za marzeniami. Sprawiają, że nawet marzysz o większym. Ponieważ budują twoją pewność siebie i sprawiają, że wierzysz, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłeś.

8) Sprawiają, że czujesz się pewnie

Sekret udanego związku?  Partner, który wydobywa z Ciebie to, co najlepsze

Zaufanie jest ważne, aby osiągnąć najlepszą wersję siebie.

Jednak nie każdy z nas się z tym rodzi. A ty, podobnie jak większość ludzi, prawdopodobnie musisz włożyć w to dużo pracy, aby rozwinąć pewność siebie. Wiem, że muszę.

Chociaż ważne jest, aby samodzielnie pracować nad naszą pewnością siebie, zdecydowanie pomaga, gdy masz kogoś, kto sprawia, że ​​​​czujesz się pewnie.

Właściwa osoba zbuduje cię i sprawi, że poczujesz się pewnie we wszystkich aspektach swojego życia, niezależnie od tego, czy podoba ci się to, co widzisz w lustrze, czy czujesz, że jesteś zdolny do wszystkiego.

Dzieje się tak, ponieważ sposób, w jaki w ciebie wierzą, sprawia, że ​​ty też wierzysz w siebie. Jeśli oni wierzą, że możesz, ty też uwierzysz w to samo.

9) Dbają o twoje dobre samopoczucie

Relacje, w swej istocie, to partnerstwa.

Kiedy jesteś w związku, podejmujesz decyzje nie tylko za siebie, ale także za swojego partnera. To zawsze dwukierunkowa ulica: nie tylko dbasz o swoje uczucia, ale musisz również brać pod uwagę uczucia partnera.

Proste i łatwe, prawda?

Cóż, zdziwisz się, jak wielu samolubnych ludzi w związkach ma gdzieś uczucia partnera.

Nie bądź jedną z tych osób. Jeszcze lepiej, nie wchodź w związek z samolubną osobą.

Wiesz z kim powinieneś być?

Kogoś, komu zależy na Twoim dobrym samopoczuciu.

Prawdopodobnie już wiesz, że spotykanie się z samolubną osobą zakończy się tylko bólem.

Jeśli twój partner zawsze nie bierze pod uwagę twoich uczuć, jeśli podejmuje decyzje bez uwzględnienia ciebie lub związku, to mam dla ciebie złe wieści: nie jest dla ciebie odpowiednią osobą. Nie możesz ich naprawić i prawdopodobnie powinieneś odejść dla własnego dobra.

Samolubni ludzie nigdy nie będą dla ciebie dobrzy i na pewno nie zainspirują cię do bycia najlepszą wersją siebie ani do ulepszania swojego życia.

10) Sprawiają, że twoje życie jest lepsze

Właściwa osoba uczyni Twoje życie lepszym — we wszystkich aspektach.

Zabiorą cię w miejsca, w których nigdy nie byłeś. Zainspirują cię do spróbowania rzeczy, których nigdy nie zdecydowałbyś się zrobić na własną rękę.

Dzięki nim poczujesz, że życie jest o wiele bardziej warte przeżycia — że jest tak wiele rzeczy, których jeszcze razem nie doświadczycie.

A mając życie warte przeżycia, stanie się najlepszą wersją samego siebie – a nawet trywialną.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector