Czy w wieku 50 lat znów znajdę miłość?

Miłość

Zawsze lubiłem muzykę australijskiego piosenkarza Paula Kelly’ego.

W swojej piosence „Love Never Runs On Time” zgłębia ideę, że spotkanie właściwej osoby często wydaje się mieć miejsce w najbardziej niewygodnym i nieoczekiwanym momencie.

Jak śpiewa Kelly: „Wiesz i ja wiem, że miłość nigdy nie biegnie na czas…”

Jeśli zastanawiasz się, czy w wieku 50 lat nadal możesz znaleźć miłość, przyjrzę się temu szczerze.

Znalezienie miłości jest zawsze trudne

Znalezienie miłości jest zawsze trudne. To trudne, czy masz 25, 50, czy 70 lat.

Teraz bycie w średnim wieku nieco zmienia równanie. Trudniej jest znaleźć miłość, gdy masz już lata i doświadczasz zmian fizycznych, które utrudniają utrzymanie formy.

Masz również trudniejszy czas liczbowo: więcej osób w twoim przedziale wiekowym jest w związku małżeńskim.

Oczywiście możesz pójść drogą Leonarda Dicaprio i spróbować umawiać się na randki znacznie młodsza, lub wziąć przykład z Brigitte Macron, której mąż, prezydent Francji, Emmanuel Macron, ma 44 lata w porównaniu do niej 69.

Oczywiście prawdopodobnie nie jesteś olśniewającą celebrytką ani słynną żoną prezydenta, która zbliża się do siedemdziesiątki z geopolityczną zabawką na ramieniu.

Niemniej jednak opcje w wieku 50 lat nadal istnieją, zwłaszcza jeśli traktujesz każdy dzień takim, jaki jest i traktujesz go jako przygodę.

Bycie 50-latkiem stawia cię w najlepszym miejscu w życiu, jeśli spojrzysz na to w określony sposób.

W pewnym sensie miałeś większe szanse na uzyskanie większej samowystarczalności i niezależności finansowej, a także na zdobycie samowiedzy na temat własnych mocnych i słabych stron oraz tego, czego szukasz u partnera.

Randkowanie i znajdowanie miłości nie musi być harówką, zwłaszcza że może stać się nieodłączną częścią pracy nad sobą.

Oto co mam na myśli:

Węzeł samorozwoju i miłości

Im bardziej się rozwijasz, tym bardziej atrakcyjnym partnerem się stajesz.

Jest to tak samo prawdziwe w waszych średnich latach, jak iw waszych młodszych latach.

Jedyna różnica polega na tym, że masz teraz przewagę w postaci większego doświadczenia życiowego, samowiedzy i postępu na swoim koncie.

Wszystko, czego nauczyłeś się w swoim życiu, w tym frustracje, może przyczynić się do misji stania się silniejszym, mądrzejszym, zdrowszym i szczęśliwszym.

Im bardziej się rozwijasz, tym bardziej zapewniasz partnerowi miejsce, w którym czuje się otoczony troską i wsparciem, a także zaintrygowany Twoją energią i zapałem.

Przygoda polegająca na znalezieniu miłości w wieku 50 lat może być częścią przygody odnalezienia samego siebie i naprawdę przynieść obopólne korzyści.

Nie oznacza to, że każdy dzień będzie biegiem do domu, ale może się okazać, że masz o wiele więcej pasji i potencjału, niż zdajesz sobie sprawę w tym momencie swojego życia.

Bycie 50-latkiem sprawia, że ​​twoje poszukiwania są inne, ale nie niemożliwe

Bycie 50-latkiem jest trudniejsze, ponieważ wiele osób jest w tym wieku ugruntowanych w swoim życiu i nie jest tak dostępnych jak w młodszym wieku.

Oficjalne statystyki potwierdzają to w wielu krajach. Na przykład, patrząc na Stany Zjednoczone, widzimy, że między 50 a 65 rokiem pula randek jest nieco ograniczona.

Według Pew Research Center 28% Amerykanów w wieku od 50 do 65 lat to osoby samotne, 41% w wieku od 18 do 29 lat i 36% w wieku powyżej 65 lat.

Oznacza to, że jest nieco mniej szczęśliwych singli gotowych na randkę, ale nie oznacza to, że sytuacja jest w żaden sposób niemożliwa.

W rzeczywistości jest to dobra okazja, aby stać się bardziej otwartym na tworzenie nowych połączeń i zwiększenie cierpliwości.

Jak zauważa Anna Brown dla Pew:

„Spośród połowy osób, które w tej chwili nie szukają związku ani randek, posiadanie ważniejszych priorytetów i czerpanie radości z bycia singlem to główne powody, dla których nie szukają randek.

„Dla tych, którzy są na rynku randkowym, około połowa jest otwarta na związek lub przypadkowe randki, a stosunkowo niewielu szuka tylko czegoś swobodnego”.

Oznacza to, że masz stosunkowo mniejszy odsetek osób, które mogą szukać dokładnie tego samego co Ty.

Dlatego zamiast próbować znaleźć kogoś, kto chce dokładnie tego samego co ty, radzę podejść do poszukiwań trochę inaczej.

Regulacja żagli

Jak zauważył Paul Kelly, „miłość nigdy nie biegnie na czas”. Rzadko też pojawia się w oczekiwany przez nas sposób.

Tak więc, nawet jeśli masz 50 lat i czujesz, że pula kandydatów może być stosunkowo mniejsza, jest to szansa, aby sprawy potoczyły się po swojemu.

Podczas podróży do samorozwoju i angażowania się w czynności, które kochasz robić, zwiększasz również szanse na spotkanie bliskich przyjaciół i znalezienie miłości.

Dostosowanie żagli w kierunku podążania za swoimi pasjami przyciąga do ciebie więcej ludzi i wprowadza cię w optymalny stan dobrego samopoczucia i proaktywnego wzmocnienia.

Znalezienie „tego jedynego”

Pomysł, że gdzieś tam czeka na nas „ten jedyny”, jest kuszący i sam w to wierzyłem.

To przekonanie nie ma ograniczeń wiekowych, a kiedy mocno się zakochujemy, może wzmocnić przekonanie, że jest tylko jedna prawdziwa miłość, którą mamy przeznaczyć w tym życiu.

Problem polega na tym, że wszystko inne jest niezadowalające, a jeśli stracisz tę jedną miłość, to jesteś toast.

Zamiast tego, najbardziej produktywne jest myślenie o tych.

To są ci potencjalni partnerzy, z którymi jesteś kompatybilny w życiu, niektórzy bardziej niż inni.

Wiele czynników wpływających na to, jak kogoś poznajemy i jak przebiega związek, jest poza naszą kontrolą, w tym wydarzenia w życiu i doświadczenia drugiej osoby.

Ale nigdy nie inwestując całkowicie całej naszej nadziei i dobrego samopoczucia w inną osobę, możemy pozostać obecni i realistyczni.

W ten sposób, zwłaszcza w wieku 50 lat, możliwe jest podejście do życia miłosnego z realizmem i nadzieją, gdy przechodzisz przez wiek średni i ponownie znajdujesz miłość.

Witaj nieznajomy

Kiedy pracujesz nad sobą i odkrywasz własne zainteresowania, częścią procesu znajdowania miłości w wieku 50 lat jest otwarcie się na nieznajomych i odnalezienie swojej strony społecznej.

Jeśli jesteś bardziej introwertykiem, łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale chodzi bardziej o jakość niż ilość.

Poza tym nie ma tu żadnej presji. Celem jest rozmowa z większą liczbą nieznajomych i interakcja na różne sposoby, bez oczekiwania romansu lub intymności.

Chodzi o to, aby wyjść trochę ze swojej strefy komfortu i porozmawiać z kim możesz.

Może to być po prostu kasjerka w sklepie spożywczym, aż po rozmowę z kasjerem bankowym na temat nadchodzących świąt lub rozmowę ze znajomym na temat zbliżającego się wydarzenia w Twoim mieście, w którym chcesz uczestniczyć.

To z kolei może być szansą na poznanie jeszcze większej liczby osób, które mogą Cię zainteresować.

Inną mądrą opcją jest dołączenie do grup takich jak Rotary Club lub podobne przedsięwzięcia, w których możesz przyczynić się do rozwoju społeczności i poznać podobnie myślących ludzi, którzy mogą być na tej samej łodzi co ty.

Moi samotni przyjaciele po pięćdziesiątce często spotykali kogoś znaczącego, realizując inicjatywy społeczne i spotykając osoby o podobnych zainteresowaniach poprzez wolontariat i inne podobne rzeczy.

Oczywiście wolontariat i dodatkowy czas poza pracą nie zawsze są opcją, dlatego polecam takie rzeczy na weekend, jak spotkania w grupach pieszych, kościół, zajęcia medytacyjne czy joga.

Jeśli wolisz zostać w domu, spróbuj założyć klub czytelniczy lub dołączyć do grup dyskusyjnych online.

Po prostu upewnij się, że bierzesz udział w rzeczach, które już lubisz i które uważasz za znaczące, nawet jeśli nie prowadzą do romantycznych interakcji i potencjału.

Rzeczywistość znalezienia miłości w wieku 50 lat

Ten poruszający artykuł Shelley Emling opowiada historię różnych szczęśliwych par, które spotkały się po pięćdziesiątce.

Każda historia jest zupełnie inna, ale łączy je wspólny wątek dwojga ludzi, którzy przeszli przez wiele życiowych doświadczeń, zanim się poznali.

Zamiast romantycznego końca drogi, wiek średni był nowym punktem wyjścia.

Rzeczywistość znalezienia miłości w wieku 50 lat jest taka, że ​​może być jeszcze bardziej satysfakcjonująca niż znalezienie miłości w młodszym wieku.

Do tej pory wiesz dokładnie, czego szukasz, a przynajmniej dokładnie, czego nie szukasz.

Masz również lepszą ocenę charakteru i wiesz lepiej, jak unikać cech współzależności, emocjonalnej manipulacji, narcyzmu i toksycznej zaborczości.

Z tego samego powodu zidentyfikowałeś w sobie własne wzorce nieprzydatnej współzależności i zająłeś się nimi.

Jesteś gotowy na miłość, która wykracza poza etykiety i wyraża to, kim naprawdę jesteś i co masz do zaoferowania.

Jesteś wolny na coś, co jest zarówno autentyczne, jak i mniej ograniczone społecznie.

To Twoja szansa, aby wyjść poza etykiety i znaleźć osobę, o której zawsze marzyłeś.

To szansa, aby stać się dokładnie tym, kim zawsze chciałeś być.

Szansa na znalezienie miłości w wieku 50 lat polega na przyjmowaniu życia ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami oraz jak najlepszym wykorzystaniu czasu, który masz.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector