45 słów zachęty dla Twojego syna, aby go zainspirować

45 słów zachęty dla Twojego syna, aby go zainspirować Dzieci

Nie ma nic lepszego niż miłość między rodzicem a synem. Rodzice, starając się jak mogą, zawsze bardzo pragną dodawać synowi otuchy każdego dnia.

Czasami jednak potrzebne są dodatkowe słowa zachęty. Jeśli więc szukasz słów zachęty dla swojego syna, oto 45 inspirujących i zachęcających słów, które możesz mu przekazać.

Co to są słowa zachęty?

Słowa zachęty potrafią poruszyć serce, wzbudzić odwagę i dać dzieciom siłę, której potrzebują, aby przetrwać zarówno dobre, jak i trudne chwile. Słowa zachęty często zapisuje się na kartce, ale czasami wypowiada się je na głos, aby zmotywować syna do działania, gdy staje przed trudnym wyzwaniem.

A oto 45 słów zachęty, które możesz mu powiedzieć…

45 słów zachęty dla Twojego syna, aby go zainspirować

45 słów zachęty dla syna

 1. Kiedy patrzę w twoje oczy, widzę siebie. Widzę w nich siłę i pasję do życia.
 2. Konsekwencja i oddanie czemuś zaprowadzą Cię w życiu o wiele dalej niż jakakolwiek forma edukacji.
 3. Nauczenie się, jak opanować jakąś umiejętność, wymaga praktyki. A kiedy już skończysz ćwiczyć, musisz ćwiczyć jeszcze raz i jeszcze raz.
 4. Jeśli kiedykolwiek stwierdzisz, że nie jesteś w stanie wykonać zadania, za które jesteś odpowiedzialny, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest poinformowanie o tym osób, na które ma to wpływ. Szczerość to najprawdziwsze przeprosiny, jakie można złożyć.
 5. Kiedy w życiu szalały burze, byłeś żeglarzem, który prowadził mnie do brzegu, a Twój syn będzie robił to samo.
 6. Jedną z najmilszych rzeczy, jaką można zrobić dla kogoś, jest po prostu wysłuchanie tego, co ma do powiedzenia.
 7. Każdy czegoś chce, nawet Ty. Czego ty chcesz? Im szybciej poznasz odpowiedź na to pytanie, tym szybciej ją uzyskasz.
 8. Ludzie będą o Tobie mówić. Będą się z Ciebie śmiać. Będą się starali, abyś ich polubił. Nie jesteś taki jak oni. Jedyni, do których jesteś podobny, to ci, którzy są życzliwi.
 9. Albo wygrasz, albo wyciągniesz wnioski z każdej sytuacji.
 10. Możesz dziś zaliczyć home run, ale nie będzie się on liczył w jutrzejszych rozgrywkach. Jednak praktyka, którą zdobędziesz, może być powodem, dla którego będziesz wygrywał przez resztę sezonu.
 11. Pamiętaj, aby zawsze patrzeć w górę, zwłaszcza w nocy. W tym wszechświecie są piękne widoki, a żeby zobaczyć wiele z nich, trzeba patrzeć w nocne niebo, a jednocześnie patrzeć we własne serce.
 12. Mogłam być lepszą mamą – to nie ulega wątpliwości. Ale przysięgam na wszystko, co prawdziwe, że nigdy nie mogłam prosić o lepszego syna.
 13. Nieważne, dokąd pójdziesz, moje myśli zawsze będą z Tobą. Chcę, żebyś rozwinął skrzydła i wzleciał.
 14. Synowie są światłem życia swojej matki. Nie byłaby ona w połowie taką kobietą, jaką jest, gdyby jej synowie jej nie prowadzili.
 15. Współczucie i miłosierdzie są zawsze opcją.
 16. Najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobisz, jest nauczenie się, że nie zawsze możesz ochronić swoją rodzinę, ale jako mój syn wiem, że nigdy nie zrezygnujesz z prób.
 17. Prawdziwym przywódcą możesz zostać tylko wtedy, gdy będziesz świecił przykładem.
 18. Nawet jeśli nie wierzysz w Boga, synu, przynajmniej kieruj swoje modlitwy do samego siebie. Jesteś wyjątkowy, a modlitwy przenoszą góry.
 19. W życiu będziesz miał bardzo niewielu ludzi, którzy będą twoimi prawdziwymi przyjaciółmi, ale ci ludzie zrobią dla ciebie więcej niż wszyscy inni razem wzięci.
 20. W świecie pełnym kłopotów i smutku byłeś światłem, które podtrzymywało mnie na duchu.
 21. W życiu zdarzają się chwile, kiedy żadne słowa nie przyniosą ci potrzebnego pocieszenia, ale obiecuję, że jeśli spojrzysz w głąb swojego serca i w dobroć tych, których kochasz, znajdziesz pocieszenie.
 22. Kiedy wieczorem zachodzi słońce, moja noc jest nadal wypełniona światłem dzięki Tobie.
 23. Jesteś najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła, i uratowałeś mnie na tak wiele sposobów, których nie zrozumiesz, dopóki nie będziesz miał własnego syna.
 24. Otwórz swoje serce, a otworzysz drzwi do niemożliwości.
 25. Ty tworzysz życie, jakiego pragniesz. Nie pozwól, by ktokolwiek kazał Ci wierzyć, że jest inaczej.
 26. Czasami życie jest niesprawiedliwe, ale im bardziej jesteś sprawiedliwy wobec innych, tym bardziej sprawiedliwe będzie życie wobec Ciebie.
 27. To nie złe chwile definiują Twoje życie. To od tego, jak sobie z nimi radzisz, zależy, ile dobrych chwil przeżyjesz, a dobre chwile określają całe Twoje istnienie.
 28. Miej oczy, serce i uszy otwarte. Wokół Ciebie zawsze jest coś pięknego do zobaczenia, osoba, której można okazać życzliwość, i słowa inspiracji.
 29. Nie możesz kochać nikogo innego, dopóki nie pokochasz najpierw siebie.
 30. Możesz przewodzić lub podążać. Oba sposoby mają swoje zalety i jest jeden, w którym jesteś lepszy od drugiego. Ale to ty decydujesz, co chcesz robić i kim chcesz być. Czy jesteś liderem, czy naśladowcą?
 31. Nie ma wstydu w robieniu tego, co trzeba, aby zapewnić byt tym, których się kocha.
 32. Każdego dnia stajesz przed wyborem: być miłym czy złym? To twoje serce prowadzi cię do wyboru odpowiedzi.
 33. Miłość matki może przenosić góry dzięki jej oddaniu dla swoich dzieci.
 34. Nie zapominaj, że kiedy jedne drzwi się zamykają, nie zawsze oznacza to, że otwierają się następne. Zdarza się, że otwiera się wiele drzwi.
 35. To, gdzie skończysz w życiu, nie musi oznaczać jutra. Zawsze możesz coś zmienić.
 36. Twoja dobroć dyktuje Ci siłę.
 37. Twoja słabość decyduje o tym, za kim pójdziesz.
 38. Dziś jest dzień, aby przenieść górę, a zaczyna się od przypomnienia sobie, jak zawsze Cię kochałem.
 39. Słońce wciąż świeci, gdy pada deszcz.
 40. Jesteście światłem dla innych. Oni zawsze patrzą, więc upewnij się, że poprowadzisz ich we właściwym kierunku.
 41. Nie musisz być siłą wszystkich. Ale upewnij się, że jesteś wystarczająco silny, aby być siłą dla tych, których kochasz.
 42. W razie wątpliwości nie zwracaj się po radę do przypadkowych osób. Zwracaj się do tych, którym ufasz i których szanujesz.
 43. Twoi przyjaciele poprowadzą Cię w wielu kierunkach, ale Twoje serce utrzyma Cię na prostej drodze.
 44. Miłość jest Twoim najlepszym darem.
 45. Moja miłość do ciebie nigdy się nie kończy.

Słowa zachęty dla Twojego syna: Myśli końcowe

Nie ma nic lepszego niż świadomość, że Twój syn jest szczęśliwy. Niezależnie od tego, czy miał ciężki dzień, czy promienieje z radości z powodu wielkiego zwycięstwa, czy też wkrótce rozpocznie nowy etap w swoim życiu, jest coś potężnego w dawaniu mu dawki pozytywnej energii.

Wystarczy spojrzeć na 45 słów zachęty, które właśnie wymieniłem, wybrać jedno lub dwa, które mają zastosowanie w obecnej sytuacji, a wtedy będziesz miał idealną rzecz, którą możesz mu powiedzieć.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector